Strona wygasła! mamfirme.pl

Twoja strona nadal znajduje się na serwerze mamfirme.pl, ale nie jest widoczna w Internecie dla innych użytkowników. Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich funkcji naszego serwisu zaloguj się na swoje konto i opłać abonament.

Ok

BLOG


2012-07-04

Pranie tapicerki samochodowejZa oknami piękna pogoda, wprost wymarzona na pranie tapicerki w naszym aucie. Często zabieramy się za pranie zupełnie nie wiedząc co powinno być najważniejszym elementem prania i jak to pranie wykonać. Możemy wyprać tapicerkę sami lub zlecić to specjalistom. Osobiście polecam opcję numer dwa, przede wszystkim dlatego, że większość z nas nie posiada odkurzacza z funkcją odsysania cieszy a odciągnięcie brudu to bardzo ważny element prania.

 
Jeśli zakupimy w sklepie środek do prania tapicerki, zazwyczaj mamy do czynienia z masą chemii i szkodliwych składników. Najczęściej rozcieńczamy  go z wodą, wytwarzamy pianę i wcieramy w czyszczoną powierzchnię. Tak naprawdę brud zostaje w środku tapicerki, czyszcząc auto w ten sposób uzyskujemy przede wszystkim optyczne rozjaśnienie materiału. Po pewnym czasie tapicerka zaczyna przyciągać nieczystości, pojawiają się na niej zacieki, brudne plamy wydostające się ze środka materiału, czasem nawet pojawia się nieprzyjemna woń, gdyż płyn wsiąkł we wnętrze materiału zamiast zostać odessany. Zatem ręczne pranie tapicerki, to bardzo ryzykowny krok.
 

Najlepszym wyjściem jest wezwanie fachowców, oczywiście o nieskazitelnej opinii klientów (można ją sprawdzić w bazie firm). Profesjonalna oferta prania tapicerki zawiera jej odkurzenie, pranie ekstrakcyjne z fazą pre-spray (wstępnego rozpuszczania brudu) oraz oczywiście wypłukiwanie materiału wraz z odessaniem nieczystości.

Większość firm oferuje chemiczne pranie tapicerki, należy wtedy zwrócić uwagę czy usługodawca wykonuje test koloru, gdyż każda tapicerka może inaczej zareagować na składniki środka czyszczącego. Jeśli wezwany fachowiec od razu zabiera się za pranie, należy zwrócić mu uwagę, ponieważ może się to skończyć odbarwieniem materiału. Po teście (na mało widocznym fragmencie tapicerki) usługodawca powinien zdecydować jakiego środka użyć (o jakim PH i składzie), by uzyskać właściwy efekt, bez zniszczenia i odbarwienia materiału.

Dla klientów, którzy preferują ekologiczne i bezpieczne rozwiązania, alternatywą są firmy, które oferują pranie tapicerki środkami naturalnymi. Jak się okazuje ekologiczne pranie tapicerki daje często duże lepsze wyniki niż konwencjonalne i nie niesie ze sobą ryzyka zniszczenia pranego materiału, jest także bezpieczne dla skóry i dróg oddechowych. Pranie chemiczne często pozostawia w aucie nieprzyjemny, duszący i intensywny zapach, środki ekologiczne są zazwyczaj bezwonne, czasem zawierają delikatne aromaty trawy cytrynowej, eukaliptusa i drzewa herbacianego, a także lawendy, pomarańczy i mięty pieprzowej. Ekologiczne pranie ekstrakcyjne jest oferowane przez niewielką ilość firm, ale warto przeszukać internet i katalogi firm, by znaleźć taką alternatywę.